Skip to content Skip to footer
Pon– Nd 12:00 – 22:00
Stanisława Moniuszki 10, Sopot
Gdańska 117/1, Bydgoszcz
Ks. Zawadzkiego 2b, Gdynia
Ayurveda

Czym jest Ayurweda?

Ayurveda to licząca ponad 5 000 lat vedyjska medycyna naturalna. Słowo "ayurveda" pochodzi z sanskrytu i składa się z dwóch sylab "ayur" (życie) i "veda" (wiedza, mądrość). W dosłownym tłumaczeniu: "wiedza życia". To od niej wywodzi się medycyna chińska i tybetańska. Ayurveda nie jest tylko kolejną medycyną alternatywną, ale ugruntowanym i kompletnym systemem leczniczym. Znawcy tej medycyny mówią, że aby ją gruntownie poznać należałoby studiować 120 lat.

Ta starożytna wiedza nie odnosi się tylko do praktycznych porad dotyczących zdrowia. Przedstawia ona powiązanie ze sobą czterech fundamentalnych elementów: ciała; umysłu, duszy i zmysłów. Podkreśla znaczenie szczęścia, bez którego, życie jest agonią. Ayurveda uczy w jaki sposób powinniśmy dbać o nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe.

Ayurveda

Czym jest masaż ayurvedyjski?

Masaż jest podstawowym elementem tradycyjnej medycyny hinduskiej zwanej ayurvedą. Ayurveda zajmuje się nie tylko zdrowiem, ale jest również filozofią i sztuką życia. Udziela nam rad jak dbać o swoje ciało i umysł oraz żyć w równowadze z otaczającym nas światem. W hinduskiej tradycji masaż praktykuje się w rodzinach dla zachowania higieny życia, ale również w celach leczniczych. Nie jest więc tylko działaniem antystresowym i odprężającym, lecz także prewencyjnym i terapeutycznym. Dla wielu hindusów uważany jest za równie istotny dla zdrowia i urody jak prawidłowa dieta i inne nauki zdrowego stylu życia. W starożytnych technikach masażu najistotniejszy jest ruch energii życiowej w ciele człowieka zwanej praną, którą trzeba przywrócić do równowagi gdy jest zachwiana.

Ayurveda

Jaka to energia? Skąd pochodzi?

W ayurvedzie jak i w jodze prana to siła życiowa, energia, która jest we Wszechświecie i z której zbudowany jest Wszechświat. Żaden żyjący gatunek, sama natura, ani wszechświat nie mogą istnieć bez prany, która jest energią kosmiczną i utrzymuje nas przy życiu. Na poziomie fizycznym pranę symbolizuje żywioł powietrza – rozumiany jako powietrze, którym oddychamy, aby żyć, a także jako siła podtrzymująca krążenie wszystkich płynów i działanie wszystkich układów wewnętrznych, w tym trawiennego, krwionośnego i nerwowego. Jeśli prana nie krąży prawidłowo w organizmie, powstają blokady, czyli węzły, i zaczynają się pojawiać chroniczne dolegliwości zdrowotne. Masaż całego ciała pozwala uwolnić energię życiową, czyli pranę pobudzić jej krążenie zarówno na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym.

Abhyanga

Czym jest Abhyanga?

Jeden z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ayurvedzie. Jest to masaż całego ciała wykonywany ciepłymi, leczniczymi olejami. Zabieg ma na celu poruszenie energii w naszym ciele, co przywraca równowagę organizmu zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym. Pobudza krążenie krwi i limfy, usprawnia proces przemiany materii oraz oczyszcza organizm z toksyn. Działa kojąco i uspakajająco na nasz system nerwowy, relaksuje, eliminuje stres, usuwa zmęczenie. Zapewnia zdrowy wygląd, odżywia i ujędrnia ciał. Wzmacnia mięśnie oraz usuwa sztywność stawów. Pomaga ciału spalić zapasy tłuszczu.

Udvarthanam

Udvarthanam - masaż odchudzający

W przeciwieństwie do większości zabiegów ayurvedyjskich wykonuje się go nie na bazie olejów, lecz na bazie sproszkowanych ziół. Głęboki i najbardziej „agresywny” zabieg spośród masaży indyjskich. Zalecany w problemach z nadwagą i cellulitem. Wyszczupla i modeluje ciało. Oczyszcza skórę ze zrogowaciałego naskórka oraz reguluje pracę gruczołów łojowych i potowych. Sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, głęboko oczyszczona, gładka i miękka.

Shirodhara

Czym jest Shirodhara?

Jego wyjątkowość polega na delikatnym laniu ciepłego oleju na czoło pacjenta wprowadzając go w głęboki relaks. Zabieg wycisza i uspakaja układ nerwowy. Często wprowadza pacjentów w odmienne stany transowe. Przyczynia się do poprawy cyrkulacji krwi w mózgu tym samym m.in. poprawia i wzmacnia pamięć i koncentrację. Polecany na problemy związane z bólami głowy, migreną, zatokami, bezsennością, zaburzeniami wzroku i słuchu. Zalecany w nerwicach, stanach depresyjnych, przewlekłym stresie.

Oriental SPA

The Oriental SPA to salon dobrej energii i odpoczynku. Tutaj nie tylko doświadczysz niezwykłych zabiegów relaksacyjnych, ale również odpoczniesz w urokliwmym SPA.

Zapraszamy do nowego salonu w Gdyni oraz Bydgoszczy!

Kontakt
  • Stanisława Moniuszki 10, 81-829 Sopot
  • Gdańska 117/1 85-022 Bydgoszcz
  • Ks. Zawadzkiego 2b 81-514 Gdynia
Social media
KiNGBRAND © 2024 ORIENTALSPA. All Rights Reserved.